آنالیز داده های حجیم زیستی

Omics چیست؟

در زیست شناسی زمانی که میخواهیم به مطالعه تمام محتوای یک سیستم اشاره کنیم، از واژه omics استفاده میکنیم؛ از جمله شاخه های omics میتوان به ژنومیکس، ترانسکریپتومیکس، پروتئومیکس، متابولومیکس، فلاکسومیکس و … اشاره کرد. مثلا ژنومیکس، به مطالعه تمام محتوای ژنتیکی یک ارگانیسم اطلاق میشود و به همین صورت، پروتئومیکس را مطالعه تمام محتوای پروتئینی یک ارگانیسم گویند. اما چرا این مطالعات اهمیت دارند؟

پروژه ژنوم انسان در سال 1990 و با همکاری 20 موسسه مختلف از سراسر دنیا شروع شد و پس از صرف هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد دلار، در سال 2003 به پایان رسید. این پروژه و پروژه هایی از این قبیل همچون پروژه های پروتئوم و میکروبیوم انسان، مسیر را برای درک مکانیسم های زیست پزشکی مختلف تا حد بسیار زیادی هموار کردند؛ ولی در عین حال زیست شناسان و پزشکان را در اقیانوسی مملو از داده های خام با حجمی در حد پتابایت و بلکه اگزابایت تنها گذاشتند.

اکنون بیش از هر لحظه دیگری، نیاز ضروری به متخصصینی احساس میشود که با اطلاع از مجموعه ای از علوم از جمله زیست شناسی سلولی-مولکولی، آمار، کامپیوتر و … این داده های عظیم خام را آنالیز کرده و بصورت اطلاعات قابل تفسیر، در اختیار زیست شناسان و پزشکان قرار دهند. این افراد، همان متخصصین بیوانفورماتیک هستند.

گروه زیست داده کاو کدکول، متشکل از کادری مجرب، متخصص و تحصیل کرده در رشته بیوانفورماتیک، صمیمانه آمادگی خود را برای همکاری با شما محقق/پزشک عزیز، اعلام میدارد. چه همکاری از دست ما ساخته است؟

مشاوره پروژه های تحقیقاتی

ما، مجموعه ای از متخصصین در حوزه های زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک هستیم و قادریم تا شما محقق عزیز / انستیتوی وزین را در اجرای هر چه کیفی تر و اثر بخش تر پروژه تحقیقاتی تان، مشاوره فنی بدهیم.

محققین تیم فنی گروه زیست داده پرداز کدکول را افرادی تشکیل میدهند که علاوه بر فهم جنبه های زیست شناسی یک پروژه تحقیقاتی بر زبان های برنامه نویسی مختلفی همچون Python و R تسلط دارند و در ارتباط با نرم افزارهای مربوطه در حوزه مهندسی پروتئین، الگوریتم های بیوانفورماتیک، تکنیک های Machine Learning، انواع روش های طراحی دارو، شبکه های زیستی، تحلیل اطلاعات مربوط به ژنوم، کار با Database ها و … اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار میدهند.

ما را مشاور امین خود بدانید…

تصویرسازی حرفه ای مقالات علمی

همچنان که بر تعداد و پیچیدگی داده های عظیم زیستی افزوده میشود، نیاز روز افزونی هم به تفسیر پذیر بودن اطلاعات مفید استخراج شده از آنها، احساس میگردد؛ Data Visualization که برگردان آن به فارسی، دیداری سازی داده میباشد، در صدد است تا همین کار را انجام دهد.

در طی 15 سال اخیر، روش ها و ابزارهای نوینی برای دیداری سازی داده های زیستی ابداع و توسعه داده شده که در نشریات و کنفرانس های مختلف نیز انتشار یافته اند. در واقع، این تلفیق هنر و علم است که میتواند به درک بیشتر جامعه علمی و آحاد جامعه، از علم منجر شود.

تیم زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک کدکول ، برای نیل به همین هدف، افرادی را در حوزه های زیست شناسی، کامپیوتر، ریاضی و گرافیک، دور هم جمع آورده و آماده ارائه هر گونه خدمات مرتبط از قبیل تصویرسازی حرفه ای مقالات علمی، به شما محقق گرامی میباشد.

طراحی و توسعه نرم افزارهای و وب سایت های تخصصی

یکی از رسالت های اصلی رشته بیوانفورماتیک، طراحی و توسعه نرم افزارهای مورد استفاده محققین علوم زیستی و پزشکی است. پیدا کردن درک صحیح از داده های زیست پزشکی، تکنیک های ریاضی و آماری متعددی را میطلبد که یک متخصص بیوانفورماتیک با بهره گیری از طیف عظیمی از مهارت ها و دانش در تمام حوزه های علمی مربوطه، اقدام به توسعه ابزارها و این گونه نرم افزارها میکند.

اکنون یک محقق یا یک پزشک به روز، قادر میشود تا با اجرای یک سری کارهای ساده، استنباط ها و تفسیرهای بسیار ارزشمندی را از داده های خامی که بعنوان ورودی به نرم افزار میدهد، استخراج کرده و به نتیجه گیری از روی خروجی های کمی و یا گرافیکی نرم افزار بپردازد.

گروه زیست داده پرداز کدکول ، مجموعه ای از متخصصین بیوانفورماتیک و زیست شناسی محاسباتی با بک گراندهای مختلف از جمله علوم کامپیوتر، نرم افزار، ریاضی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، بیوفیزیک و … بوده که با تسلط بر زبان های برنامه نویسی همچون R، Python و ++C و زبان های تحت وب صمیمانه پذیرای سفارش های شما محقق عزیز در زمینه طراحی و توسعه نرم افزارهای تخصصی مورد نظرتان تحت سیستم عامل های مختلف (ویندوز، OS-Mac و لینوکس) میباشد.

ثبت درخواست خدمات